Справа Бейліса (1993) SATRip


Жанр: документальний
Країна: Україна
Телеканал / кіностудія: Укртелефільм
Режисер: Юрій Іванов
Оператор: Віктор Кущ

Сюжет:
Справа Бейліса - судовий процес за звинуваченням єврея Менахема Менделя Бейліса в ритуальному вбивстві 12-річного учня підготовчого класу Києво-Софійського духовного училища Андрія Ющинського 12 березня 1911 року.
Звинувачення в ритуальному вбивстві було ініційовано активістами чорносотенних організацій і підтримано низкою ультраправих політиків і чиновників, включаючи міністра юстиції Івана Щегловитова. Місцеві слідчі, які вважали, що мова йде про кримінальне вбивство з помсти, були відсторонені від справи. Через 4 місяці після виявлення трупа Ющинського, Бейліс, який працював неподалік від цього місця на заводі прикажчиком, був заарештований в якості підозрюваного та провів у в'язниці 2 роки.
Процес відбувся в Києві 23 вересня-28 жовтня 1913 року і супроводжувався, з одного боку, активною антисемітською кампанією, а з іншого - громадськими протестами всеросійського і світового масштабу.
Бейліса було виправдано. Дослідники вважають, що істинними вбивцями були Віра Чеберяк і кримінальники з її кубла, проте це питання так і залишилося невирішеним. Справа Бейліса стало найгучнішим судовим процесом у дореволюційній Росії.

Тривалість: 00:33:39
Видео - Документальное

704 x 528, 307 MБ, 33:39
Справа Бейліса (1993) SATRip