Таємниці радянського дефіциту / Тайны советского дефицита (2008) TVRip


Жанр: документальний
Країна: Україна

Телеканал / кіностудія: Інтер
Режисер: Ілларіон Павлюк
Сюжет:
Трилогія присвячена такому специфічному радянському явищу, як дефіцит, і особливостям виробництва у СРСР.

Відкривається цикл фільмом "Ширпотреб", який розповідає про товари масового вжитку - від взуття до автомобілів. Практично всі виробництва, які випускали "ширпотреб", - це маленькі заводи стратегічних оборонних об'єктів. Як виготовляли побутову техніку, як створювався перший "Запорожець", чому все, що мало гарну якість, відразу ставало дефіцитом; а також про людей, які мали безпосереднє відношення до цих товарів, ви дізнаєтеся з першої частини трилогії. В якості головного коментатора виступить останній міністр торгівлі СРСР Кіндрат Терех, який розповість багато цікавого про радянський дефіцит.

Фільм другий - "Смачна та здорова їжа" - присвячений знаковим продуктам споживання у СРСР. Маловідомий факт: докторська ковбаса - символ радянської "якості" у переносному сенсі - колись була не просто справжнім делікатесом. Це був продукт, виготовлений у 30-их роках за завданням партії, який постачали у партійні санаторії: в його складі були декілька сортів м'яса, мускатний горіх і спеції. Тільки у 60-х у "Докторській" з'являється соя, яка врешті решт назавжди перетворює її на "паперову" ковбасу.

Третя частина - "Дайте книгу скраг!" - розповість про якість послуг. У Радянському Союзі існувало три види сервісу. Той, що надавався офіційно, був недостатньо якісним. Але паралельно було широко розповсюджене інше явище: дістати з "чорного входу" дефіцитну ковбасу або "Київський" торт могли тільки "потрібні" люди.

Тривалість: 1 серія: ~ 00:53:00 (цілком серій: 3)
Якість: TVRip
Видео - Документальное

640 x 480, 180 MБ, 53:51
Таємниці радянського дефіциту / Тайны советского дефицита (2008) ч.1
640 x 480, 176 MБ, 52:40
Таємниці радянського дефіциту / Тайны советского дефицита (2008) ч.2