Get the Flash Player to see this player
 

266 MБ
49 мин : 55 сек
1024 x 576
23 янв 2014Одобряю
Запомнить
Текущий кадр
Історична правда з Вахтангом Кіпіані (Мордовські тюрми) (2013) SAT-ZIK

Альбом Історична правда з Вахтангом Кіпіані (2013) SAT-ZIK (49 видео)

Жанр: Документальний, історичний.
Країна: Україна

Телеканал / кіностудія: ZIK
Режисер: Юрій ДАНКЕВИЧ
Актори: Вахтанг Кіпіані

Сюжет:
Історія -- не тільки наука, але й життя. Ніхто не володіє монополією на неї. Ніхто не знає точно, чи історична правда взагалі існує, але це не означає, що не треба шукати відповідей.
1. «ФСБ проти Шухевича. Відповідь з Луб"янки 60 років потому»
2. «Як насправді галичани допомагали Карпатській Україні?»
3. «Значна частина галичан сьогодні є націоналістами і греко-католиками. Але так було не завжди. У 30-их роках минулого століття це поєднання викликало питання.»
«25 років тому український лікар Анатолій Кашпіровський провів першу операцію у прямому ефір.»
4. «Чому у Львові Дмитра Донцова називали «ловеласом»?»
5. «Що історики називають «найбільшою таємницею СРСР»?
6. «101 рік тому, 1912 року відбулася перша «пластова» присяга»
7. «Чи правильно зробили герб для Януковича?»
8. «Хто насправді заснував місто Донецьк, і чи варто важати «шахтарський край» держави безнадійно відокремленим із загальноукраїнських процесів?»
9. «14-гренадерська дивізія Ваффен СС Галичина»
10. «Караїми на Волині»
11. «Історико-архітекторне середовище Львова»
12. « У селі Грімне Городоцького району зусиллями ентузіастів створено Музей-Криївку. Ця історія пов’язана з життям Головнокомандувача УПА Романа Шухевича.
• Чому історики донині не мають достеменної інформації про кількість жертв знищення єврейських гетто Галичини?» [запис з ютьюб, бо записати з SAT не вдалося]
13. « Важлива подія в історії ГУЛАГу – в ці дні у державах колишнього радянського союзу відбуваються урочистості з нагоди 60-ої річниці Норильського повстання.
• Організація «єврейських колгоспів» на території України та репресії сталінського режиму проти учасників цієї ініціативи. »
14. Тема, що викликає біль, гнів і цікавість не лише в Україні, а й у Польщі. Влітку 1943 року на Волині відбулися акції, котрі дехто називає геноцидом і різаниною. Інші – етнічними чистками. Треті – українсько-польською війною.
• 105 років тому тут у Львові відбувся перший акт політичного терору. 21-річний студент Мирослав Січинський вбив намісника Галичини графа Анджея Потоцького. Після цієї трагедії існував культ Січинського – він став першим першим національним героєм галичан.
15. «Антифашистська» істерія, розгорнута владою проти української опозиції, актуалізувала тему: чи взагалі були в історії українські фашисти?
• Історія гілки українського народу – бойків. Чому у 1951 році комуністична влада депортувала їх з рідних земель на степи і як їм вдалося зберегти власну етнічну ідентифікацію?
16. Таємниці найкривавішої в історії людства сутички двох тиранів – Гітлера та Сталіна. Чому донині приховують справжню причину війни, що почалася у червні сорок першого? Чи можна вважати визвольною вітчизняною війною кампанію Радянської Армії у Східній Європі?
• Маловідомі сторінки життя та діяльності першого в історії Галичини Президента – керівника ЗУНР Євгена Петрушевича.
17. Українська Конституція відзначила свій 17-ий день народження. Кучма, Янукович, Ющенко, Тимошенко, Литвин, Медведчук. Чи вони вбивали українську Конституцію? Чи вони її покращували? Цю Конституцію 10 років не переписували, але зрештою зробили це.
18. Корені, причини і витоки конфлікту між українцями і поляками на Волині. Це, напевно, остання така точка в історії, де українська і польська позиція знаходяться дуже далеко. Свідчення та коментарі екс-міністра закордонних справ Польщі, губернатора Волинської області Бориса Клімчука, голови Об’єднання українців Польщі Петра Тими та єдиного етнічного українця у польському парламенті – Мирона Сича.
19. Документ, де вперше було проголошено ідею Незалежності для українського народу. 25 років тому у Львові була оприлюднена Декларація Принципів Української Гельсінської Спілки.
• Унікальні кадри проголошення Української Незалежності. Це сталося не в серпні 91-го, а в липні 90-го, коли Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про Державний Суверенітет України.
20. Андрей Шептицький - постать, яка визначала обличчя галицького українства на початку 20-го століття.
• Чому донині існує переконання, що Андрей Шептицький був «прислужником німецького фашизму»?
21. Ефір присвячено п’ятій річниці воєнного конфлікту, який характеризують як російсько-грузинську війну у серпні 2008-го. Президент Грузії Міхеіл Саакашвілі в ексклюзивному інтерв’ю розповість про таке:
• Чому світова спільнота фактично «сором’язливо заплющила очі» на неприховану агресію Росії проти Грузії?
• Якою була участь американського військового флоту у подіях серпня 2008-го?
• Чи справді грузини вірять у те, що російські вояки колись залишать новозбудовані бази на де-юре території Грузії?  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Категории ВИДЕО »


Cодержимое этого сайта добавлено его посетителями.
Администрация не несет ответственности за действия посетителей.
При обнаружении незаконно размещенного материала свяжитесь с нами.

Про сайт io.ua   Новости io   Отзывы   Реклама   Contacts