Get the Flash Player to see this player
 

1025 MБ
80 мин : 21 сек
1280 x 720
10 янв 2017Одобряю
Запомнить
Текущий кадр

Воскресіння Розстріляного Відродження (2016) SiteRip

Альбом Воскресіння Розстріляного Відродження (2016) SiteRip (1 видео)

Жанр: документальний, історичний, біографічний
Країна: Україна

Сторінка проекту: http://vidrodzhennja.kanalukraina.tv
Телеканал / кіностудія: ТРК "Україна", ТОВ "Теле Про"
Над циклом сюжетів працювали: керівник проекту Тетяна Алтухова, шеф-редактор Ольга Артюшенко, автор-журналіст Олександр Єльцов, оператор Сергій Кондратьєв, режисер-постановник Наталія Рекункова.
У фільмі знімались: Олег "Фагот" Михайлюта, Олег Скрипка, Тетяна Пилипчук, Ярина Цимбал, Тетяна Цимбал, Сусана "Джамала" Джамаладінова, Римма Зюбіна, Яна Партова, Анастасія Приходько, Лесь Танюк, Марк Семенко, Володимир Остапчук, Ольга Різниченко, Олексій Сосюра, Олексій Суханов, Мар"яна Євтушенко, Максим Рильський, Семен Глузман, Марина Зерова, Юрій Зеров, Олександр Бугаєвський, Ірен Роздобудько та інші

Сюжет:
Сьогодні українська культура могла б бути відомою на весь світ і порівнюватися з кращими іноземними зразками літератури, живопису, музики. Але її історія примусово зупинилася — коли було знищено ціле покоління молодих художників, нон-конформістів, які тільки за десятиліття зуміли зробити українську культурну революцію. Їхні статті в газетах і журналах обговорювали, передавали з рук в руки — і цього впливу їм не змогла пробачити влада, з якою вони намагалися вступити в дискусію.

3 листопада 1937 більше ста українських художників були розстріляні на Соловках (урочище Сандормох)

Сьогодні ми повинні дізнатися: яку загрозу бачила влада в цих людях? Чому вони все одно наважилися на суперечку з існуючим режимом? Нарешті, якою могла б бути наша культура, якби вони не були знищені?

«Воскресіння розстріляного відродження» — це можливість розібратися, що втратила країна 79 років тому, і уявити, як могла б історія скластися інакше.

Самогубство Миколи Хвильового 13-го травня 1933, ознаменувало початок грандіозної трагедії українського культури, яка згодом отримала назву розстріляного відродження.
Протягом п’яти років, за особистим розпорядженням Сталіна, було знищено близько 30 000 українських інтелігентів, у тому числі — цвіт української літератури. За оцінкою Об"єднання українських письменників «Слово» у цей час було репресовано, як мінімум, 246 письменників і поетів.

Дехто з письменників був страчений у київських в’язницях, як Михайль Семенко та Олекса Влизько, дехто був зламаний та почав оспівувати комуністичний режим, як Павло Тичина та Микола Бажан, а когось лікували у психіатричних лікарнях, як Володимира Сосюру. Кульмінацією трагедії, стало 3 листопада 1937, коли «на честь 20-ї річниці Великого Жовтня» в Соловецькому таборі були розстріляні Лесь Курбас, Микола Куліш, Валер"ян Підмогильний, Павло Филипович, Валер"ян Поліщук, Михайло Яловий, Григорій Епік, Мирослав Ірчан, Марко Вороний, Михайло Козоріс, Олекса Слісаренко та інші. В один день було страчено понад 100 осіб.

У Проекті згадані Микола Хвильовий, Микола Куліш, Лесь Курбас, Максим Рильський, Михайль Семенко, Володимир Сосюра, Остап Вишня, Майк Йогансен, Микола Зеров, Іван Дніпровський, Михайло Драй-Хмара  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Категории ВИДЕО »


Cодержимое этого сайта добавлено его посетителями.
Администрация не несет ответственности за действия посетителей.
При обнаружении незаконно размещенного материала свяжитесь с нами.

Про сайт io.ua   Новости io   Отзывы   Реклама   Contacts